Zagreb u nastavku gotovo ispustio +17…

U 7.kolu Premijer lige za ostanak košarkašice Zagreba su na svom parketu slavile protiv FSV-a iz Rijeke 51:50. Rezultat na poluvremenu (38:21) nije sugerirao da će nastavak ponuditi povratak gošći, ali je Zagreb u drugih dvadeset minuta ubacio samo 13 poena i otvorio priliku FSV-u u završnici da dođe i do pobjede. Nakon prednosti 51:44 gotovo posljednjih šest minuta Zagreb nije postigao koš, a treba reći da je nastupio znatno oslabljen bez Gabrijele Grizelj i Nikoline Vlašić.

Antonija Jurić i Tea Josipović (14sk) su ubacile po 15 poena, a kod FSV-a Elena Peričić je ubacila najviše 16 poena.

”Na kraju je ispala teška utakmica jer smo je dobili koš razlike. Ali kada znamo da smo igrali bez Grizelj i Vlašić, te drugih igračica koje su ranije otišle danas smo morali praktički mlade cure stavljati da igraju. Krenuli smo u utakmicu vrhunski i to je išlo dok smo imali snage i nismo se opteretili osobnim pogreškama. U trećoj četvrtini smo pali jer se nismo ispoštivali i one su stizale koš po koš i došle čak u šansu da dobiju utakmicu. Mislim da smo ipak zasluženo pobjedili jer smo cijelo vrijeme vodili i idemo dalje”..kazao je Željko Ciglar, trener Zagreba.