Bugarska Montana slavila 84:64... WABA: Poraz Trešnjevke 2009 na startu lige…

Porazom na gostovanju kod Montane 2003 u Bugarskoj 84:64 košarkašice Trešnjevke 2009 startale su u novu sezonu regionalne WABA lige. Zagrepčanke su na krilima Marie Torres sredinom treće četvrtine imale rezultatski priključak (48:44), a Montana do završnice treće dionice stigla do prednosti 63:50. U posljednjih deset minuta ekipa Deana Nemeca je uspijela smanjiti na 10 razlike (63:53), a domaćin je odigrao puno bolju završnicu utakmice.

Manuel Taylor s 22 poena je predvodila Montanu 2003, a kod Trešnjevke 2009 Torres je uz 24 poena imala 8 skokova i 6 asistencija. Anđela Katavić je dodala 11, Tonia Bilić 10, a vrijedi izdvojiti i 11 asista Nike Muhl.

Statistika utakmice

Slijedećeg tjedna Trešnjevka 2009 je domaćin Cinkrani Celje, a prije toga očekuje je gostovanje u Virju kod Podravca na startu Prve lige.