U 11.kolu Prve ženske lige... Trešnjevka poražena kod lidera, novi domaći uspjeh Zagreba…

U 11.kolu Prve ženske lige Trešnjevka 2009 je poražena u Splitu 71:65, a Zagreb je bio bolji od Podravac Giganta 55:46.

Split je pobjedom protiv Trešnjevke 2009 prvi dio sezone okončao bez poraza. Zagrepčanke su upisale peti poraz i sada su dvije pobjede od Zadra koji drži četvrto mjesto koje vodi u doigravanje. Eipa Deana Nemeca oslabljena izostancima Nike Muhl i Anđele Katavić odigrala je hrabru utakmicu u kojoj je većimom vodila do posljednjih pet minuta. Bilo je 47:40 sredinom treće četvrtine, a igračica odluke bila je Ivana Brnas koja je u završnici ubacila pet od devet uzastopnih poena Splita od čega je posebno značajna bila trica za 56:55.

Nina Dedić (17) i Brnas s 14 predvodile su Split. Kod Trešnjevke 2009 po 15 poena ubacile su Klaudija Dobroslavić i Marta Savić.

Zagreb je do pobjede protiv Podravac Giganta stigao u završnici utakmice. Gošće su početkom posljednje četvrtine imale +5 (43:38), a tada su Anja Škara i Antonija Jurić kreirale preokret, a sve potvrdile Matilda Sorić i Gabrijela Grizelj za prednost 50:44 koju su sačuvale do kraja susreta.

Škara je ubacila 14, Jurić 13 za ekipu Gjure Simona koji je naon susreta kazao ” Najteže je igrati utakmice koje si pobjedio u glavi već prije mjesec dana. Samo smo tijelom došli na utakmicu. Iščupali smo pobjedu koju mislim nismo zaslužili i možda bi za nas bilo bolje da smo izgubili jer bi nas malo spustilo na zemlju”. Kod Podravac Giganta najviše je ubacila Petra Mihalić (14).