Trešnjevka 2009 uzvratila Medveščaku, Zagrebu bodovi iz Splita…

Slavlje Trešnjevka 2009 na Pešćenici

U derbiju 16.kola Premijer ženske lige Trešnjevka 2009 je slavila na Pešćenici kod Medveščaka 64:51 i tako uzvratila za poraz od prije dva mjeseca kada je Medveščak slavio uvjerljivu pobjedu u Domu sportova. Sastav Deana Nemeca odigrao je odličnu drugu četvrtinu u kojoj je serijom 11:0 Trešnjevka otišla na +9 (29:20). Raspoložena Hana Muhl tricom je otvorila spomenutu seriju, a Iva Dorja Žaja košem za 33:23 zaključila prvo poluvrijeme. Medveščak se iz minusa 13 (43:30) do kraja treće četvrtine gotovo vratio u susret kada je Anđela Strize ubacila tricu za 38:43. U posljednjih deset minuta sastav Ive Borović Gregov najbliže je bio na početku četvrtine kada je Ana Mandić tricom smanjila na 46:43. Uzvratila je Bruna Obratov, a susret prelomile Josipa Jurić i Muhl.

”Sretan sam zbog pobjede i mislim da smo odigrali puno bolju utakmicu nego u prvom dijelu. Protiv odličnog Medveščaka smo odigrali ono što smo radili na treninzima i tamo gdje smo griješili to smo pokrili borbenošću i agresivnošću igračica.”..kazao je trener Trešnjevke 2009 Dean Nemec.

”Čestitam Trešnjevci na pobjedi u utakmici gdje nismo uspijele pronaći ritam igre uz slab postotak šuta. Nismo imali rješenja za njihovu unutarnju igru gdje smo iz reketa primili 36 poena”..dodala je trenerica Medveščaka Iva Borović Gregov.

Josipa Jurić (18p, 13 sk) i Hana Muhl (15p, 4as) su predvodile gošće, a kod Medveščaka Strize je ubacila 17, Mandić 15 uz 13 skokova, a Ana Petrak je uz 12 poena imala 7 asista.

Pobjedu na gostovanju kod Splita uhvatile su košarkašice Zagreba. Bilo je 57:49 u susretu u kojem je Zagreb odigrao odličnu prvu četvrtinu (16:5) koja je usmjerila tijek utakmice. Splićanke su u završnici stigle na minus 3 (49:52), a sve dvojbe tricom je riješila Gabriela Grizelj koja je uz 7 asista ubacila 11 poena. Zagreb su predvodile Edita Poljac i Marta Ostojić s 13 poena, a Viktorija Ćurić je uz 10 poena imala 13 skokova. Gabriela Visković je s 24 poena predvodila Split.