Poraz u Dubrovniku... Trešnjevka 2009 sve dalje od vrha…

Košarkašice Trešnjevke 2009 nakon teškog poraza u WABA ligi kod Budućnosti u Podgorici u povratku prema Zagrebu odigrale su susret 9.kola Prve lige u Dubrovniku gdje ih domaća Ragusa svladala 65:62. Bio je četvrti poraz viceprvakinja Hrvatske.

Ragusa je na startu povela 7:0, a nakon trice Marije Pocrnjić imala + 10 (23:13) u 11.minuti. Zagrepčanke su do odmora smanjile, a nakon što su Dubrovčanke stigle do 9 razlike (53:44) početkom posljednje četvrtine izabranice Deana Nemeca su počele hvatati rezultatski priključak kojeg su i dohvatile u završnici, a nakon poena Cassidy Clark i poveli 62:60 na ulasku u posljednju minutu. Tada Pocrnjić ubacuje tricu, a promašeni napad Trešnjevke 2009 s linije slobodnih bacanja kažnjava Carmen Miloglav.

Miloglav i Pocrnjić su za Ragusu postigle po 16 poena, a kod Trešnjevke 2009 najefikasnija je bila Nika Mühl s 13 poena i 13 skokova. Amerikanka Clark je ubacila 12, a Klaudija Dobroslavić 11.