Trešnjevka 2009 slavila kod Zagreba…

U posljednjem susretu 8.kola Premijer ženske lige Trešnjevka 2009 je kao gost slavila kod Zagreba 66:57. Zelene su nastavile pobjednički niz u susretu gdje je Zagreb samo na startu preko Kristine Jurić i Marte Ostojić poveo 4:0, a Trešnjevka dobila prvu četvrtinu 19:12 uz inspriraranu Hanu Muhl (3 trice). Gošće su i u nastavku kontrolirale rezultat, a najvećih +17 (47:30) imale sredinom treće četvrtine. Uspio je Zagreb na dvije i pol minute prije kraja doći na minus 5 (62:57), ali ne i ozbiljnije ugroziti pobjedu sastava Deana Nemeca.

”Mislim da smo utakmicu nekoliko puta dobivali. Prvo poluvrijeme je bilo taktički dobro, a drugo poluvrijeme smo to trebali realizirati. U trenutku kada smo imali 15 razlike neshvatljivo smo počeli gubiti lopte gdje mi se čini da su igračice prerano počele razmišljati o pobjedi i završetku utakmice. Na kraju smo se doveli u neizvjesnu završnicu koju smo na sreću dobili i mislim da nam se ovakve stvari ne bi smjele događati u idućim utakmicama.”..kazao je trener Trešnjevke 2009 Dean Nemec.

”Nažalost nismo dobro ušli u utakmicu. Bili smo premekani što je Trešnjevka 2009 znala iskoristiti i nakon naših nepotrebnih grešaka u obrani primili nekoliko trica. U drugom poluvremenu smo se dignuli nakon lošeg ulaska u treću četvrtinu i došli u mogućnost da i pobjedimo, ali kvaliteta je pobjedila. Nismo odradili utakmicu svih 40 minuta i to nas je na kraju koštalo”..riječi se trenera Zagreba Ivana Meheša.

Muhl je utakmicu završila sa 18 poena i 4 asistencije. Anja Majstorović (10sk) i Josipa Jurić (17sk) su dodale po 14, a Lucija Banović 10. Kod Zagreba Ostojić je ubacila 13 uz 7 skokova, a Katarina Sekulić 8.