Trešnjevka 2009 se porazom oprostila od sezone…

U posljednjem 10.kolu Premijer ženske lige prvaka košarkašice Trešnjevke 2009 su doživjele domaći poraz od vodeće Raguse 74:64. Susret koji je imao puno veći rezultatski značaj za gošće bolje je otvorila Trešnjevka 2009 koja je uz 13 poena Brune Obratov dobila prvu četvrtinu 23:13. Ragusa je uzvratila u drigoj četvrtini i preko Josipe Silov i Romane Stojanović do odmora stigla do izjednačenja (37:37).

Pitanje pobjednika rješeno je u prvih šest minuta treće četvrtine kada se razigrala i Ana Vrsaljko za seriju Dubrovčanki 16:2 i +14 (53:39). Do kraja susreta nije bilo rezultatskog povratka Trešnjevke koja je imala 12 skokova manje. Vrsaljko (23) i Stojanović (19) su predvodile Ragusu u kojoj je Carmen Miloglav imala 14 asistencija. Ragusa će s prednosti domaćeg terena u finalnoj seriji igrati protiv Medveščaka. Kod Trešnjevke 2009 koja je sezonu završila na četvrtom mjestu najefikasnija Obratov (18), a Anja Majstorović je dodala 16.

”Ponosna sam što smo danas bile ravnopravan protivnik Ragusi iako nismo bile u punom sastavu. Unatoč porazu smatram da smo odigrale jako dobru i zanimljivu utakmicu. S obzirom da se ne odigirava final 4, mi se moramo zadovoljiti četvrtim mjestom, ali se nadam da će se iduće sezone promijeniti sustav natjecanja.”…kazala je nakon susreta Bruna Obratov, a rezime susreta i sezone kratko nam je dao i trener Trešnjevke Dean Nemec ”Dobro smo, čak odlično započeli utakmicu, dobivši prvu četvrtinu 23:13. No, nismo uspjeli zadržati taj ritam tijekom cijelog susreta. Nedostatak prve organizatorice igre Hane Muhl ipak se osjetio tijekom nastavka utakmice. Ekipa je dala sve od sebe. Bili smo konkurentni dobar dio utakmice, odigrali lijepu utakmicu i mogu samo pohvaliti djevojke za ovu utakmicu i cijelu sezonu u koju smo krenuli sa gubitkom sedam igračice iz prošle sezone. Promovirali smo nekoliko mladih igračica koje su prvi puta igrale seniorsko natjecanje, odigrali podosta dobrih utakmica i na kraju možemo biti sretni i zadovoljni sa sezonom u kojoj niti jednu utakmicu Lige za prvaka nismo odigrali u kompletnom sastavu. Ragusi čestitam na zasluženoj pobjedi i želim im sreću u finalnoj seriji.”