Trešnjevka 2009 prvi poraz doživjela u Osijeku, Riječanke iznenadile Zagreb…

U 8.kolu Premijer lige za košarkašice, skupine Sjever prvi poraz doživjela je Trešnjevka 2009. Na gostovanju u Osijeku bolja je bila domaća Mursa Vros koja je slavila 62:51. Zagrepčanke su nastupile oslabljene bez Josipe Jurič, Dorje Žaje i Doroteje Laljek, a samo u prvom dijelu treće četvrtine su uspijele dominirati nad domaćom ekipom koju su predvodile Magdalena Mihaljević (15), Sena Matešić (13p, 15 sk) i Petra Šimunić (12).

Trešnjevka 2009 je povela 11:9 u sedmoj minuti, a tada je uslijedila domaća serija 16:2 za 25:13. Na poluvremenu je bilo velikih 17 razlike (36:19), a buđenje zelenih smo vidjeli na startu treće četvrtine kada su napravile seriju 10:0 za 36:29. Seriju je prekinula trica koju je ubacila Mihaljević. Sastav Deana Nemeca u dva navrata je stigao na minus 7, ali dalje od toga večeras nije išlo. Mursa Vros je tricama Šimunić i Davorke Balić odjurila na +15 (58:43).

Kod Trešnjevke jedina dvoznemenkasta je bila Hana Muhl (17). Helena Galunić je dodala 9, Petra Jurič 8, a Anja Majstorović 7 poena.

”Čestitao bih ekipi Murse Vros na pobjedi. Mislim da su danas bili bolji. Danas smo bili u problemu jer su nam falile neke igračice zbog bolesti i izolacije. Odigrali smo loše prvo poluvrijeme što je bilo i za očekivati nakon pauze od tri tjedna. Drugo poluvrijeme smo popravili igru, ali s obzirom na stanje u kojem jesmo i igrački kadar koji imamo postigli smo maksimum. Na kraju je važno da smo izgubili manje nego što smo po pobjedili u Zagrebu”..kaže trener Trešnjevke 2009 Dean Nemec.

Riječki FSV je kao gost slavio kod Zagreba 62:53. Da će gošće biti težak suparnik pokazale su prve minute kada su nakon trice najbolje igračice utakmice Maire Horford povele 7:0. Zagreb je u drugoj četvrtini imao +5 (35:30), a nakon prednosti 36:33 nakon prvog dijela u posljednjih pet minuta treće četvrtine su puno bolje bile igračice FSV-a koje su serijom 11:3 imale 9 razlike (52:43). U završnih deset minuta Zagreb koji je imao 22 izgubljene lopte uspio je smanjiti tek na minus 6, ali nedovoljno da bodovi ostanu u Trnskom.

Horford je utakmicu završila s 28 poena. Anja Perko je ubacila 8, a Laura Bašek 7 (10sk). Kod Zagreba Maelys Pineau je ubacila 19, a Anja Škara 12.

”Danas smo naletili na ekipu koja je puno više željela i bila spremnija od nas. Jednostavmo su nas pretrčali, taktički izigrali i kada nismo imali unutarnju igru i vanjski šut onda je teško očekivati pobjedu. Sjajno je odigrala Horford, a mi smo imali 22 izgubljene lopte”...naglasio je trener Zagreba Željko Ciglar.