Trešnjevka 2009 i Medveščak upisali uvjerljive pobjede…

Nedjelja je u Dubravi ponudila dvostruki program ženske Premijer lige. U 9.kolu Trešnjevka 2009 je kao gost nadigrala Orku 83:39 u utakmici koja očekivano nije ponudila neizvjesnost. Trener gošći Dean Nemec raspodijelio je minutažu, a učinkom su se izdvojile Iva Dorja Žaja (14p, 11sk) i Lena Bilić (13p). Kod Orke najviše je ubacila Hana Rudić (14).

”Mislim da je bilo u nekim trenucima bilo i zadovoljavajuće. Drugo poluvrijeme nešto bolje od prvog u jednoj utakmici koja je više sličila solidnom treningu. Nakon devet kola imamo dva tijesna poraza i u vrhu smo što su nam bile i ambicije. Vjerujemo u nastavku da možemo imati i bolje rezultate”..kazao nam je Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009.

”Teško je podnijeti negativan niz poraz od prvih šest klubova, ali mi i dalje radimo i trudimo se. Nije to motivirajuće ali se moramo dizati. Čestitke Trešnjevci koja je profesionalna ekipa, a mi smo školska ekipa kojoj je obrazovanje na prvom mjestu, a košarka je razonoda”..dodala je Marina Mikulić, trenerica Orke.

Medveščak je slavio protiv Šibenika 72:55. Gošće predvođene Nickitom Johnson (27p) samo su prvu četvrtinu bile u prednosti i rezultatskom priključku, a kako je susret odmicao kvaliteta Medekica je došla do izražaja. Anđela Strize je ubacila 23, a Lucija Skorić 14 poena.

”Zaslužena pobjeda Medveščaka. Mi imamo velikih broj cura 2005/06 godište kao nijedna ekipa u ligi. Osim Johnson i Šarić ostale cure nemaju iskustvo i snagu igrati protiv ekipa kao što je Medveščak i u ovakvim utakmicama gdje nemamo rezultatski imperativ skupljaju veliko iskustvo”..kaže Stipe Bralić, trener Šibenika, a Iva Borović Gregov, trenerica Medveščaka je dodala ”Uspijeli smo odraditi ono što smo se dogovorili. Sve cure su dobile priliku iako nisam najzadovoljnija drugim dijelom. Čestitke Šibeniku na korektnoj igri, a mi se okrećemo derbiju u Dubrovniku”.