Trešnjevka 2009 i Medveščak izborili završnicu Kupa R.Meglaj – Rimac…

Danas su igrane posljednje dvije utakmice četvrtfinala Kupa Ružice Meglaj Rimac. Trešnjevka 2009 je kao gost slavila kod Zagreba, a Medveščak u Splitu kod KAŽL-a i tako se pridružili Ragusi i Plamen Požegi koji su final four izborili sredinom veljače.

Trešnjevka 2009 je protiv Zagreba slavila u Domu košarke Cedevita. Bilo je 75:55 u susretu koji je praktički bio odlučen nakon prve četvrtine koju su Zelene dobile 26:7. Do poluvremena je prednost gotovo udvostručena (50:18). Bruna Obratov je predvodila gošće s 15 poena. Iva Dorja Žaja je dodala 14 uz 9 skokova, a Hana Muhl i Vivien Nejašmić po 13. Kod Zagreba bolja od ostalih Gabriela Grizelj (16).

Medveščak je slavio u Splitu 69:54. KAŽL je na startu poveo 6:2, a Medveščak uzvratio serijom 15:0 i preuzeo prednost koju je držao do kraja susreta. Početkom druge četvrtine bilo 25:11, a nakon kratkog povratka Splićanki tricom Ante Petrak gošće su na odmoru imale +9 (36:27). U nastavku su Medekice kontrolirale igru i rezultat. Petrak (6as) i Anđela Strize su ubacile po 14 poena, Lucija Skorić 12, a Ana Mandić 10 uz 13 skokova.  KAŽL je predvodila Marija Smiljanić (18).