Splićanke prejake za Orku…

U prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za žensku Premijer ligu u sezoni 2021/22 Split je na svom parketu nadigrao Orku 80:56 i tako stigao do velike prednosti uoči uzvrata koji se igra u srijedu u Dubravi. Iskusnije Splićanke otpor Orke slomile su u drugom poluvremenu. Sastav Kristijana Beloševića je tricom Ivane Mamić u 18.minuti bio u egalu (37:37). U završnici druge i početkom treće četvrtine Splićanke uz četiri trice (Brnas, Turić) rade seriju 20:2 za velikih +18 (57:39). U završnici su uz 14 ubačenih trica imale i 30 razlike (78:48), ali je Orka u završnici uspijela ublažiti poraz.

Najefikasnije kod Splita su bile Ivana Brnas (19), Dora Čipčić (16), Gabriela Visković (15) i Tea Turić (13), dok su kod Orke po 20 poena ubacile Nika Mateković i Iva Pavić (12sk), a Mamić je dodala 14.