Slobodna bacanja presudila Medveščaku i Trešnjevci, Zagreb pao u Splitu…

U današnje tri utakmice ženske Premijer lige zagrebačke ekipe doživjele su poraze na gostovanjima. U dva derbija domaća Ragusa i Plamen Požega su slavile protiv Medveščaka i Trešnjevke 2009, a Zagreb je poražen u Splitu kod KA ”Žana Lelas”.

Medveščak je poražen u Dubrovniku 53:51 u vrlo skromnoj napadačkoj utakmici gdje su izabranice Ive Borović Gregov nakon dobivene prve četvrtine (22:17) u drugoj i trećoj ubacile ukupno 14 poena, pa je Ragusa u posljednjih deset minuta ušla s +8 (44:36). Pravu dramu vidjeli smo u završnici. Prvo je Ana Petrak ubacila tricu za 51:51 na 1.45 do kraja, a onda je Romana Stojanović zabila dva bacanja za 53:51. Pokušavala je Lea Hajdin tricama donijeti Medveščaku pobjedu, ali njezini pokušaji nisu bili precizni kao ni okušaj Petrak.

Carmen Miloglav (22) i Stojanović (14) su predvodile Ragusu. Vrijedi izdvojiti 7 poena i 16 skokova Ive Todorić. Kod Medveščaka Anđela Strize je ubacila 15, a Ana Mandić 12 poena (14sk), a Petrak 8 uz 10 skokova i 8 asista.

Trešnjevka 2009 je drugi uzastopni poraz upisala u Požegi. Bilo je 80:79 u neizvjesnoj utakmici koja je mogla otići i na stranu Trešnjevke 2009 koja je na ulasku u posljednju minutu vodila 79:76. Do kraja je Marija Kešljević zabila sva četiri bacanja i ostavila bodove u Požegi.

Plamen Požegu su predvodile Jelena Ivezić (21) i La Mama Maweja 19 (15sk). Kod Trešnjevke 2009 Hana Muhl je ubacila 26, Lucija Banović 20, a Monika Krajčovičova 16.

Zagreb je poražen u Splitu 71:57. Domaća KA ”Žana Lelas” do pobjede je stigla u posljednjih pet minuta kada je serijom 9:0 stigla do +11 (66:55). Vivien Nejašmić (20) je predvodila Splićanke, a kod Zagreba Gabriela Grizelj je ubacila 16, a Marta Terze 13.