U 20.kolu Prve ženske lige... Puli bodovi iz Trnskog, Medveščak se vratio na vrh…

U današnjim susretima Prve ženske lige Zagreb je doživio domaći poraz od Pule, a Medveščak je slavio u Požegi.

Zagreb je poražen 79:75, a Puljanke su imale bolji ulazak u utakmicu (26:15). Sastav Gjure Simona je sredinom druge četvrtine uhvatio priključak (30:30), a najbolji pseriod igre imao u završnici treće i početkom četvrte četvrtine kada je serijom 13:2 stigao do prednosti 64:58. Posljednje tri minute pripale su Puli koju je predvodila Sara Simović (30p, sl.bac 15/18). Katarina Trehub je dodala 20, a Anja Perko 16. Kod Zagreba Antonija Jurić je ubacila 22 poena uz 9 skokova i 7 asista. Anja Škara je dodala 16, a Lea Hajdin 13 poena.

Jučerašnjim porazom Splita i današnjom pobjedom u Požegi 70:56 košarkašice Medveščaka vratile su se na prvo mjesto. Nije to bila laka utakmica za Medekice koje su gubile na odmoru 38:35, a onda u rećoj četvrtini stigli do prednosti koju su sačuvale u nastavku susreta. Sa samo sedam zdravih igračica igrao je Medveščak, a predvodila ga je Iva Todorić (16), a Matea Tadić i Ana Vojtulek su dodale po 14.