Prva liga (ž): Zagreb i Trešnjevka lako do novih pobjeda…

Zagreb - Brionka Pula

Danas su igrane dvije posljednje utakmice 7.kola Prve ženske lige u kojima su uvjerljive domaće pobjede upisali Zagreb i Trešnjevka 2009.

Zagreb je u dvorani ”Boško Božić – Pepsi” u Trsnkom uvjerljivo nadigrao Brionka Pulu 99:47. Na krilima raspoložene Anje Škare ekipa Đure Simona je brzo povela 14:1. Gošće su kakav takav priključak držale do prvih minuta treće četvrtine (47:39) kada je uslijedila serija Zagreba 15:0. Posljednja četvrtina ponudila je potpunu nemoć Puljanki koje su taj period igre izgubile 33:2.

Škara je uz 26 poena imala 11 skokova. Nikolina Vlašić je dodala 18 uz 6 asista i 6 osvojenih lopti. Blaženka Rezo je ubacila 17. Kod Brionka Pule daleko najbolja Sara Borić (26).

Trešnjevka 2009 je u malom derbiju kola nadigrala Šibenik 82:65. Poslije izjednačene prve četvrtine (18:18) ekipa Deana Nemeca je do poluvremena složila 11 razlike (40:29), a sve dvojbe rješila u trećoj četvrtini. U završnici su Šibenčanke ublažile poraz.

Anđela Katavić je ubacila 20 poena uz 9 skokova. Josipa Jurić (8 sk) je dodala 17, a Josipa Pavić (8sk) i Ivana Ujević (9 as) po 14. Kod Šibenika bolja od ostalih Mia Vukšić (17)