Prva liga (ž): Ragusa slavila na Pešćenici, Trešnjevka teško sa Zadrom, Šibenik bolji od Zagreba…

Na rasporedu je bilo posljednje 9.kolo prvog dijela sezone u Prvoj ženskoj ligi.

Derbi je igran na Pešćenici gdje neporažena Ragusa slavila protiv Medveščaka 71:61. Sjajno se Medveščak držao i vodio do sredine treće četvrtine, a Ragusa je do prednosti stigla u završnici tog perioda igre kada je Lorena Molnar ubacila za 55:48. Ekipa Viktora Kovača nije se predavala već je preko Ane Mandić držala rezultatski priključak i posljednji puta zaprijetila na tri minute prije kraja kada je bilo 59:64. Tada Ana Haklička ubacuje tricu i otklanja neizvjesnot u ovom susretu.

Trener Raguse Braslav Turić nije koristio Ivu Todorić koja je susret odgledala s klupe, a imao je raspoloženu Molnar koja je uz 21 poen imala 9 skokova. Romana Stojanović je dodala 13, a Živana Janković 12 poena. Kod Medveščaka Tonia Uzelac je ubacila 12 poena uz 7 skokova. Mandić je dodala 11, a Lea Hajdin i Ana Petrak (8 as) po 10.

Trešnjevka 2009 je slavila protiv Zadra 92:84, ali nakon dobrog otvaranja (26:15) i prednosti na poluvremenu 52:41 gošće su se u nastavku vratile u susret i na osam minuta prije kraja nakon trice Ivane Dujić izjednačile (76:76).  Josipa Jurić pokreće seriju Zelenih 8:0, a nakon novog prilaska Zadra (84:81) Anja Majstorović i Hana Muhl su iskoristile greške gošći i odvele utakmice prema novoj domaćoj pobjedi Trešnjevke 2009 koju su predvodile Anđela Katavić (20p, 7 as), Majstorović (19p, 13 sk) i Josipa Pavić (18p, 7 sk). Sjajne u redovima Zadra bile su Ana Vrsaljko (31p, 10 sk) i Nika Jelenković (26).

Zagreb je ugostio Šibenik i doživio poraz 74:54. Malo toga je polazilo za rukom ekipi Đure Simona koja nije imala šuterski dan (31 posto šuta), a Šibenčanke predvođene Miom Vukšić (28) i Katarinom Puljić (18) već do odmora su napravile 14 razlike (37:23). Andrea Marić (12) i Blaženka Rezo (11) kod Zagreba bolje od ostalih.

”Kako smo trenirali u zadnje vrijeme takav je bio i rezultat. Kvalitetnija i bolja ekipa je danas pobjedila. Ni u jednom trenutku u igri nismo bili u šansi za pobjedu. Najljepša vijest je da je gotov prvi dio i da slijedi pauza u kojoj se moramo resetirati i u drugom dijelu izgledati kao ekipa”..kazao je Simon nakon susreta.