Prva liga (ž): Medveščak i Trešnjevka upisali uvjerljive pobjede…

Utakmicama 10.kola startao je drugi dio sezone u Prvoj ženskoj ligi. Medveščak i Trešnjevka 2009 su u domaćim susretima slavili uvjerljive pobjede, a Zagreb će u nedjelju ugostiti vodeću Ragusu.

Medveščak je nadigrao Zadar 83:46, a svoj debitanski nastup u dresu Medveščaka Mirna Mazić je obilježila sa 16 poena kao najefikasnija igračica utakmice u kojoj Zadranke u prve dvije četvrtine nisu uspijele ubaciti više od 17 poena za velikih +24 (41:17) Medekica na poluvremenu. Anđela Strize je ubacila 14, a Lea Hajdin 12 poena. Kod Zadra jedina dvoznamenkasta Ana Vrsaljko (15).

Trešnjevka je s uvjerljivih 114:54 nadigrala Požegu. Po 20 poena ubacile su Anđela Katavić i Ivana Ujević, 17 Anja Majstorović, a po 15 Josipa Pavić i Josipa Jurić. Požegu je predvodila dojučerašnja igračica Zagreba Andrea Marić s 14 poena koliko je ubacila i Monika Vojvodić.