Premijer liga (ž): Pačkovski utišala Trnsko, Medveščak u završnici bolji od Požege…

U derbiju 12.kola Premijer ženske lige Trešnjevka 2009 je kao gost slavila kod Zagreba 74:67 i tako uzvratila za poraz na startu sezone u Domu sportova. Predvođene sjajnom Lanom Pačkovski (27 poena) gošće su treću četvrtinu otvorile serijom 15:2 i povele 45:35. U završnici treće četvrtine Pačkovski je ubacila tricu za +13 (52:39), a Zelene su najvećih +18 (57:39) imale početkom posljednje četvrtine. Uspio je Zagreb u završnici tricama Nicole Vogrinc i Tonke Jakšić doći na minus 5 (63:68), a mirne ruke s linije slobodnih bacanja bile su Pačkovski i Lucija Banović koja je dodala 17 poena. Kod Zagreba Josipa Pavić i Viktorija Ćurić (12sk) su ubacile po 16 poena, a Marta Ostojić 12 (9as).

Medveščak je slavio protiv Plamen Požege 70:65 u utakmici koju su u posljednje četiri minute prelomile Marija Soldo, Anđela Strize i Ivona Jakovljević kreiravši seriju 10:2 za 68:61. Jakovljević je ubacila 24, a Strize 23 poena. Kod Plamen Požege Jelena Ivezić je ubacila 24 poena.

”Čestitke ekipi na pobjedi koju je izvukla u posljednji tren. Malo smo se mučili s ozljedama ponajboljih igračica ovaj tjedan tako da mogu razumjeti određeni strah i nelagodu. Tražila sam agresivniju igru, a ne igru pet na pet i uspjeli smo u završnici odigrati ono što smo trebali igrati cijelu utakmicu. Pišu se dva boda i okrećemo se derbiju protiv Trešnjevke 2009”..kazala je trenerica Medveščaka Iva Borović Gregov.