Premijer liga (ž): Medveščaku domaća pobjeda, Šibeniku dovoljno poluvrijeme protiv Zagreba…

Ovog vikenda igraju se utakmice 20.kola Premijer ženske lige. Medveščak je na svom parketu ugostio FSV iz Rijeke i slavio 71:63. Već nakon sedam minuta bilo je 16:2, a na poluvremenu 38:25. Serijom 14:5 otvorile su Medekice treću četvrtinu i povele 22 razlike (52:30). U završnicu su dopustile gošćama da preko Anje Perko ublaže poraz.

”Čestitam svojoj ekipi na pobjedi nakon izuzetno teškog tjedna što se tiče zdravstvenog kartona igračica. U realizaciji ove utakmice je pomogla većina juniorske ekipe jer smo nakon utakmice u Splitu bili oslabljeni pa se u ovoj utakmici tražila samo pobjeda na bilo koji način.”…naglasila je trenerica Medveščaka Iva Borović Gregov.

Lucija Skorić je ubacila 17, Anđela Strize 14, a Lea Hajdin 10 poena. Marta Nimac je uz 10 poena imala 13 skokova. Gošće je predvodila Perko s 20 poena.

Zagreb je doživio domaći poraz od Šibenika. Bilo je 80:69. Predvođene Imani Tilford i Nives Džafić gošće su već nakon prve četvrtine imale uvjerljivu prednost (30:14). Susret je bio odlučen do poluvremena na kojem je Šibenik imao 26 razlike (57:31). U nastavku je Zagreb uspio ublažiti poraz. Tilford je utakmicu završila s 27 poena i 11 asistencija. Džafić je dodala 23, a Monika Bosilj 16. Kod Zagreba Petra Rončević i Blaženka Rezo su ubacile po 14 poena.

”Nažalost pojavili smo se tek u drugom poluvremenu. Prvo poluvrijeme smo ostali u nekoj drugoj dvorani i čestitke Šibeniku na zasluženoj pobjedi u utakmici gdje su nas u prvom poluvremenu tricama uništili, a u nastavku na zonsku obranu uspjeli smo doći na manji zaostatak. Previše smo se potrošili u stizanju rezultata da bi imali snage u konačni preokret”..kaže trener Zagreba Đuro Simon.