Orka pred vratima Premijer lige…

U 5.kolu kvalifikacijske lige za popunu Premijer ženske lige u idućoj sezoni Orka je slavila u Sukošanu kod Zadar Plusa 64:46 i došla na korak od ulaska u elitni razred ženske košarke. Zagrepčanke su nakon startnog poraza na gostovanju kod Folke Borovje nanizale četiri uzastopne pobjede i za ulazak u društvo najboljih potrebna im je pobjeda u posljednjem kolu kod posljednjeg Zadra koji je u subotu poražen kod Folke Borovje 64:49.

Orka je u Sukošanu predvođena Katarinom Puljić (17), Ivom Pavić (15) i Nikom Mateković (14) vodila gotovo cijelu susret, a do uvjerljivije pobjede izabranice Marine Mikulić stigle su u posljednjoj četvrtini koju su dobile 23:11. Sve nade domaćina nestale su tricom Ivane Mamić za 57:44.

Folka Borovje je nadigrala Zadar 64:49 boljom igrom u drugoj i trećoj četvrtini. Sastav Kristijana Jagatića predvodile su Marija Soldo (17p, 15sk) i Marija Jerković (16). Kod gošći Katia Nekić je ubacila 19 poena.