Orka novi član ženske Premijer lige…

Košarkašice Orke nove su članice Premijer lige. U posljednjem 6.kolu kvalifikacijske lige one su slavile u Zadru kod istoimenog domaćina 82:61 i sa pet pobjeda i samo jednim porazom osvojile prvo mjesto te izborile elitni razred ženske košarke. Sastav Marine Mikulić na startu je poveo 13:3, a nakon prednosti na poluvremenu 41:29 sve dvojbe riješio u trećoj četvrtini kada je bilo i 21 razlike.

Nika Mateković je s 24 poena predvodila Orku. Iva Pavić je dodala 18 uz 15 skokova, Katarina Puljić 13 uz 7 asista, a Marija Fastić Pajk 11. Kod Zadra Lola Stipić je ubacila 11, a Mihaela Dobrić 10.

Veliki uspjeh za Orku koja na košarkaškoj karti živi osam godina, a žensku Premijer ligu na jesen opet dovode u Dubravu.

U drugoj utakmici Folka Borovje (Soldo 21, Kokolić 17) je slavila protiv Zadar Plusa 70:57 i osvojila drugo mjesto pa će igrati dodatne kvalifikacije protiv Splita za ulazak u Premijer ligu.