Medveščak u završnici bolji od Zagreba…

U 7.kolu Premijer ženske lige skupine Sjever košarkašice Medveščaka su na Pešćenici slavile protiv Zagreba 71:65 i tako uzvratile za poraz koji su u Trnskom doživjele prije 49 dana. Zanimljiv susret koji je obilježio rezultatski preokret gošći. Najbolji domaći dvojac Ana Petrak – Tonia Uzelac otvorio je utakmicu za prednost 6:0, a nakon poena Hajdin u završnici prve četvrtine bilo je 20:12. Dominacija Medveščaka nastavljena je u drugoj četvrtini kada je sastav Viktora Kovača uz četiri trice (Petrak, Strize, Mandić, Skorić) stigao do 17 razlike (40:23) koliko je bilo i na poluvremenu (42:25).

Odgovor Zagreba stigao je u trećoj četvrtini kada su gotovo stigle do izjednačenja, a najbliže su bile nakon trice Maelys Pineau za 50:47 u 28.minuti. Medveščak je s +5 (52:47) ušao u posljednjih deset minuta. Prvo je Blaženka Rezo ubacila tricu za Zagreb (52:50), a nakon trice Anje Škare sastav Željka Ciglara je u posljednjih šest minuta ušao s prednošću 59:57. Serijom 7:0 koju je tricom zaključila Anet Mrdalj Medveščak je vratio prednost na svoju stranu (64:59), a posljednji nalet Zagreba neutralizirala je Uzelac s četiri uzastopna poena za 68:62.

Petrak s 19 poena (8 as, 8 sk) i Uzelac (18) su predvodile Medveščak, a kod Zagreba Škara je ubacila 15, Antonija Jurić 14 (7 sk), a Pineau 12 poena.