Medveščak poražen u Požegi, Trešnjevka 2009 i Zagreb uvjerljivi…

Nakon dva tjedna nastavljena je ženska Premijer liga utakmicama 7.kola. U malom derbiju Plamen Požega je slavila protiv Medveščaka 87:79. U zanimljivom susretu Medveščak je posljednji puta vodio u 24,minuti kada je Anđela Strize ubacila tricu za 53:51. Tada Plamen Požega radi seriju 12:1, a u posljednju četvrtinu ulazi s +9 (64:55). Nije bilo više povratka za sastav Ive Borović Gregov koji nije imao rješenja za iskusnu Jelenu Ivezić (26), te skakački nadmoćnu Maweju La Mamu koja je uz 25 poena imala 23 skoka. Kod Medveščaka koji je doživio prvi poraz ponajbolja Ana Petrak (23p, 7as, trice 5-13). Strize je ubacila 20, a Lea Hajdin 16.

Trešnjevka 2009 je u prvoj utakmici nakon mjesec dana nadigrala Pulu Moviter 86:63 u utakmici koja je praktički rješena do poluvremena (53:36). Šest domaćih igračica imalo je dvoznamenkast učinak, a predvodile su ih Sara Deidda (15) i Anja Majstorović (14p, 9sk, 6as). Kod gošći Sara Borić je ubacila 23 poena.

Zagreb je uvjerljivo nadigrao Brod Na Savi 93:37 u utakmici gdje rezultat najbolje oslikava stanje na parketu. Viktorija Ćurić (21) i Marta Ostojić (16) su predvodile sastav Ivana Meheša koji je upisao treću uzastopnu pobjedu. Kod Broda Na Savi Nika Kurdija je ubacila 19 poena.