Medveščak pobjedom zaključio prvi dio…

U zaostaloj utakmici 9.kola Premijer lige, skupine Sjever košarkašice Medveščaka su u Rijeci nadigrale domaći FSV 67:48 i tako okončale prvi dio sezone sa osam pobjeda izborivši nastup u Ligi za prvaka. Susret nije imao veći rezultatski značaj, a Medveščak predvođen Anom Petrak bolje je otvorio susret i dobio prvu četvrtinu 20:8. Medekice su na poluvremenu imale 10 razlike (30:20), a susret prelomile početkom treće četvrtine kada su napravile seriju 15:2 i odjurile na 23 razlike (45:22).

Uz Petrak (13p) sastav Viktora Kovača predvodile su Marta Nimac (12) i Lea Hajdin (10p, 10sk). Kod FSV-a Elena Peričić je ubacila 13 poena, a Anja Perko i Lorena Mršić po 11.

Sutra (nedjelja) posljednji susret prvog dijela odigrat će Zagreb i Trešnjevka 2009.