Medveščak nadigrao Split, Zagrebu bodovi iz Osijeka…

U današnjim utakmicama 2.kola ženske Premijer lige Medveščak i Zagreb su upisali pobjede. Medveščak je na Pešćenici slavio protiv Splita 67:49 u utakmici koju je kontrolirao od samog početka. Split je samo na startu koševima Ane Vrsaljko poveo 2:0, ali brzom serijom 12:0 sastav Ive Borović Gregov preuzeo je kontrolu nad utakmicom. Na poluvremenu je bilo 33:20, a na isteku treće četvrtine 53:31.

Ana Mandić je ubacila 13 poena uz 8 skokova. Ana Petrak (8as) i Anđela Strize su dodale po 11. Kod Splita Gabriela Visković je ubacila 16, a Tea Turić 14.

”Čestitam svojim igračicama na pobjedi u utakmici koju smo jako dobro otvorili. Ono što je bilo ključno je to da sam tražila bolji ulazak u treću četvrtinu što nismo imali u posljednje vrijeme. To su cure odradile na pravi način. Malo je teško bilo igrati protiv njihove zone 35 minuta pa smo se morali osloniti na naš šut za tri koji nas i nije nešto išao”…kazala je Iva Borović Gregov.

Nakon domaćeg poraza od FSV-a košarkašice Zagreba su upisale vrijednu pobjedu u Osijeku kod Murse 69:63. Marta Ostojić i Viktorija Ćurić su sjajno otvorile utakmicu (16:9), a sastav Ivana Meheša u nastavku je kontrolirao rezultat iako su Osječanke prijetile. Sve dvojbe s dvije trice rješila je Edita Poljac  za +12 (66:54).

Ostojić je s 21 poenom i 8 skokova predvodila je Zagreb. Poljac je ubacila 10. Kod Murse najbolja Petra Šimunić (31).

Trešnjevka 2009 u nedjelju gostuje kod FSV-a.