Medveščak lako sa Šibenikom, Zagreb u završnici uzeo bodove iz Pule…

U večerašnjim utakmicama 6.kola ženske Premijer lige Medveščak je na svom parketu nadigrao Šibenik, a Zagreb je do druge uzastopne pobjede stigao u Puli.

Medveščak je uvjerljivo (83:63) slavio protiv Šibenika koji je samo u prvoj četvrtini (18:11) uspio držati rezultatski priključak. Drugu četvrtinu su poenima otvorile Ivana Leovac, Barbara Vunić i Anđela Strize koje su kreirale seriju 12:2 za 30:13. Nakon trice Ane Petrak na poluvremenu je bilo 45:30, a nastavak nije ponudio priliku mladim igračicama Šibenika da se vrate u utakmicu.

”Čestitam igračicama Šibenika na korektnoj igri i svojim suigračicama na pobjedi. Držali smo se dogovora i onoga što smo radili na treninzima. Dobile smo sve minutažu koju smo dobro iskoristili’‘..kazala je Leovac koja je s 15 poena i 9 skokova predvodila Medveščak. Vunić je dodala 15, a Tonia Uzelac 12. Kod Šibenika prvo ime Amerikanka Imani Tolford (30).

”Čestitam curama na pobjedi. Odradili smo ono što je trebalo. Nismo išli nekim velikim intenzitetom i čestitam Šibeniku i treneru Braliću na korektnoj utakmici. Slijedi nam pauza nakon koje nas čeka zahtjevno gostovanje u Požegi”..kazala je trenerica Medveščaka Iva Borović Gregov.

Zagreb je slavio u Puli 81:73 u susretu gdje je sastav Ivana Meheša do pobjede stigao u posljednje dvije minute kada je uspio preokrenuti prednost Puljanki 69:65. Sve je pokrenula Marta Ostojić, nastavile Blaženka Rezo i Edita Poljac koja je ubacila tricu za 75:71. Puli Moviter je pripalo prvo poluvrijeme 42:33. Poljac je predvodila Zagreb s 20 poena. Ostojić je dodala 19, Viktorija Ćurić 13, a Lucija Milošević 11. Kod Pule Sara Borić i Kelli Schrauth (15ks) su ubacile po 20.