Medveščak bolji od Pule, Trešnjevci bodovi iz Osijeka…

Preposljednje 9.kolo Premijer ženske lige za prvaka dodatno je zakompliciralo borbu na vrhu i odluku tko će uz Ragusu igrati u finalu. Medveščak je slavio protiv Pule Moviter 93:76, ali pobjedom Šibenika u Dubrovniku nije osigurao drugo mjesto. Za to će mu u posljednjem kolu igrati i poraz manji od 10 razlike u Šibeniku, a Medekice mogu i do prvog mjesta ukoliko Trešnjevka 2009 pobjedi Ragusu, a Medveščak slavi u Šibeniku.

Uz raspoloženu Anđelu Strize koja je ubacila 36 poena (šut 16/23, 4 trice) sastav Viktora Kovača odigrao je odlične tri četvrtine, a potpunu dominaciju vidjeli smo u trećoj četvrtini kada je Medveščak nakon +11 (52:41) na poluvremenu stigao do +24 (80:56).

”Čestitam igračicama jer smo bili pod pritiskom da moramo dobiti ovu utakmicu, a to onda nikada nije lako igrati. Odradili smo briljantan napad uz slabiju obranu koju moramo popraviti kroz ovaj idući tjedan gdje se idemo dobro pripremiti za utakmicu u Šibeniku i izboriti nastup u finalu”..kazao je trener Kovač, a Ivan Đukić, trener Pule Moviter je kazao ”Čestitam Medveščaku na zasluženoj pobjedi. Bili su bolji, rastrčaniji i zabili su nam dosta laganih koševa. Tu su napravili veliku prednost u trećoj četvrtini kada su otišli na nedostižnu razliku. Pokušali smo zonskom obranom smanjiti rezultat što nam je uspijelo”..

Uz Strize kod Medveščaka bolje od ostalih Lea Hajdin s 20 poena, Ana Mandić s 14 (10sk, 8 as), a Ana Petrak je uz 9 poena imala 12 asistencija. Puljanke su predvodile Kelly Schrauth s 24 poena i 17 skokova, te Sara Plavljanin s 19 poena.

Trešnjevka 2009 je upisala prvu pobjedu na gostovanju u ligi za prvaka. Zagrepčanke su slavile u Osijeku 76:57 u utakmici gdje se sastav Deana Nemeca rezultatski odvojio u završnici druge četvrtine kada je Bruna Obratov povezala tri trice za prednost 37:27.  Pitanje pobjednika rješeno je u trećoj četvrtini kada su se raspoloženoj Obratov priključile Nika Rodek, Anja Majstorović, Anja Škara i Dorja Žaja za +15 (57:42).

”Osim prve četvrtine gdje nismo imali dovoljno agresivnosti u obrani ostali dio utakmice relativno dobro smo odigrali u obrani prema dogovoru koji smo imali. Utakmica se okrenula onog trenutka kada smo podignuli agresivnost u obrani, a uz tri trice Brune Obratov dobili smo napadačku sigurnost. Pobjeda na veliko zadovoljstvo mojih djevojaka i mene”..kazao je Dean Nemec nakon susreta.

Trešnjevka 2009 je ubacila 12 trica (Obratov 4, Majstorović 3) a Obratov je sa 18 poena bila najefikasnija. Majstorović je dodala 14 uz 8 skokova i 6 asista, Škara 13, a Žaja (8sk) i Helena Galunić (6sk) po 12.  Kod Osječanki Magdalena Mihaljević je ubacila 18, Ksenija Šarlija 13, a Petra Šimunić 12.