U I.krugu.... Kup R.Meglaj Rimac: Poraz Zagreba u Splitu…

U susretu I.kruga Kupa Ružice Meglaj Rimac košarkašice Zagreba su poražene u Splitu 95:86 i tako ostale bez nastupa u četvrtfinalu. Splićanke su do pobjede stigle u završnici susreta kada su početkom posljednje četvrtine pri prednosti Zagreba 73:72 napravile seriju 11:1 za 83:74. Nina Dedić s 32 poena i 15 skokova je predvodila Split, a kod Zagreba Matilda Sorić je ubacila 26 poena i nakon susreta kazala”Odlično otvaranje utakmice donijelo nam je prednost u prvoj četvrtini. Držale smo intenzitet kroz cijelu utakmicu i time iznenadile protivnika. Došle smo u iskustveno slabijem sastavu, ali to iskustvo koje nam je nedostajalo nadopunile smo željom i voljom. Igrale smo smireno i timski. Svaka je igračica bila podrška drugoj. Dizale smo se kroz utakmicu, ali je na kraju ipak nedostajalo poneko zabijeno slobodno bacanje i skok u obrani. Iznimno sam ponosna na ovu ekipu koja je pokazala da se srcem može sve, pa tako i igrati egal cijelu utakmicu sa trenutnim liderom prvenstva. Jedno veliko iskustvo za nas i motiv za nastavak rada kako individualnog tako i ekipnog. Nema žaljenja, samo sreća i ponos!”

Gabrijela Grizelj je dodala 18, a Lea Hajdin 17 poena. Trener Zagreba Gjuro Simon je kazao ”Usprkos porazu,prezadovoljan sam nastupom svoje ekipe. Bili smo oslabljeni za ne igranje cijele petorke,ali svaka igračica koja je dns nastupila dala je maksimum pogotovo u svom voljnom momentu,i taj pristup kao trenera me čini sretnim. U subotu nas čeka još jedna teška utakmica i nadam se da ce se neka od ozljeđenih igračica oporaviti kako bi pokušali iznenaditi Trešnjevku 2009.”