Svladana Nizozemska u borbi za ostanak u A diviziji.... EP, U16 (ž): Hrvatska upisala vrijednu pobjedu….

U svom petom nastupu na EP u Kaunasu (Litva) ženska U16 reprezentacija upisala je prvu pobjedu. Izabranice Marije Kovač Mijač slavile su protiv Nizozemske 58:54 i talo napravile prvi korak prema ostanku u A diviziji. Za ostanak u najjačem društvu Hrvatska će u subotu morati slaviti protiv Belgije.

Nakon izjednačenog prvog dijela (27:27) Nizozemska je u posljednju četvrtinu ušla s prednošću 44:41. Hrvatska bolje otvara završnicu i serijom 8:0 dolazi do prednosti 49:44. Petra Jurić je ubacila četiri poena, a pridodale su se Iva Pavić i Marta Ostojić. Nizozemke rade preokret i vode 53:52 na ulasku u posljednje tri minute. Hana Muhl vraća našu reprezentaciju u prednost (54:53), a važnu tricu ubacuje Pavić na dvije minute do kraja za prednost 56:54. Odlična obrana iznjedrila je poene Ostojić za potvrdu prve pobjede.

Jurić je utakmicu završila s 18 poena i 8 skokova. Muhl je dodala 11 uz 6 asistencija, a Ostojić 10 uz 9 skokova i 5 asistencija.