U 3.kolu Prve lige... Zapruđe uvjerljivo do prve pobjede, Rudeš u završnici slomio Đakovo…

Rudeš - Đakovo (foto: kkRudeš)

U prvoj utakmici 3.kola Prve muške lige Zapruđe je u Trnskom svladalo Pulu 1981 s 85:58. Domaćini su na taj način stigli do prve pobjede odigravši odlično prvo poluvrijeme u kojem su na krilima Ivana Penića u 17.minuti vodili 28 razlike (43:15). U nastavku nakon trice Dominika Joksimovića bilo je 29 razlike (63:34), kao i nešto kasnije kada je Hrvoje Gašparac ubacio tricu za 66:37.

Penić je utakmicu završio ubacivši 21 poen. Marko Raič je dodao 12, a Braslav Turić 11. Kod Pule 1981 Christopher Hortman je ubacio 17 (11 sk), a Toni Jelenković 13 poena.

Zapruđe – Pula 1981

Prvu pobjedu upisao je i Rudeš koji je bio bolji od Đakova 84:77. Slavonci su bolje otvorili susret i poveli 22:13. Prednost Đakova 36:27 momčad Jurice Smiljanića okrenula je do poluvremena u svoju korist (46:42). Raspoloženi Matej Karlović doveo je Đakovo na 11 razlike (63:52) u završnici treće četvrtine, a novi preokret vidjeli smo početkom posljednje četvrtine kada je Rudeš serijom 17:2 stigao do prednosti 72:67. Nisu se gosti pradavali (74:74), a poene vrijedne premijerne pobjede ubacili su Ivan Zebić i Tomislav Cvitković. Spomenuti Cvitković utakmicu je završio s 19 poena. Roko Prkačin je ubacio 17 uz 11 skokova, a Marko Jurič 11. Đakovo je predvodio Matej Karlović (27), a Antun Hrkać je dodao 21.