Startala HT Premijer liga... Zabok lako kroz Dubravu…

Košarkaši Dubrave Furnir domaćim porazom od Zaboka 106:84 otvorili su povratničku sezonu u HT Premijer ligi. Lijepo ispunjena dvorana u Dubravi vidjela je razigrane Zabočane i slabi ulazak Dubravaša u utakmicu. Zakucavanjima Markusa Lončara i tricom Luke Tomasa momčad Ivana Tomasa je na startu povela 13:6, a tek mali bljesak Dubrave Furnir vidjeli smo u 18.minuti kada su Hortman i Jelenek smanjili prednost na 50:41. Na poluvremenu je Zabok vodio 58:45, a treću četvrtinu s dvije trice otvorio je Tomas za 64:48, a nastavio Roko Galić za 67:50. Bilo je jasno u trećoj četvrtini da bodovi odlaze u Zagorje (85:61), a završnica susreta protekla je u igri bez obrana gdje su gosti zasluženo stigli do prve pobjede.

Kod Zaboka koji je imao šest dvoznamenkastih strijelaca Tomas je ubacio 17, Lončar 14, a Mate Mandić i Šime Lisica po 12. Dubravaše je predvodio Marko Šarac (17). Chris Hortman je dodao 14, a Kristijan Šutalo 12 poena.

”Prvo bih čestitao Dubravi Furnir na povratku u HT Premijer ligu gdje mislim da joj je i mjesto. Ja sam se pribojavao ove utakmice iako smo znali da ulazimo u nju kao blagi favoriti, ali opet bojao sam se pune dvorane jer smo relativno neiskusni. Bilo je bitno da obrambeno dobro uđemo u ovu utakmicu što smo odradili i brzo smo se razigrali i u napadu. Opet moram naglasiti da smo imali dobar dio utakmice gdje nismo bili dobri u obrani i ako želimo parirati jačim ekipama, a već nas čeka Split iduće kolo moramo biti puno bolji u obrani”…kazao je trener Zaboka, a Darko Krunić trener Dubrave Furnir nije mogao biti zadovoljan ulaskom svoje momčadi u utakmicu ”Zabok je pokazao puno više želje, energije, dodavanja, trčanja i svega što košarku čini lijepom. To sve je Zabok demonstrirao u Dubravi. Imam bitku sa svojim igračima da moramo biti agresivniji jer su oni u glavama napadački orijentirani i onda se dogodi ovakav poraz jer je ovo HT Premijer liga, a ne Prva liga ili Druga liga.”.