Velić ”Mladi igrači su dobitak u porazu od Igokee”..

U 11.kolu ABA lige Cibona je doživjela domaći poraz od Igokee 88:80. Bio je to susret u kojem su Cibosi samo u prvoj četvrtini držali rezultatski priključak kada su na krilima Scotta Reynoldsa (16 poena u prvih deset minuta) dobili taj period igre 23:22. Gosti su drugu četvrtinu otvorili serijom 17:3, a na poluvremenu imali 14 razlike (49:35).

Treću četvrtinu tricama otvaraju Edin Atić i Antabia Waller, a nakon trice Stefana Pota u završnici tog perioda igre bilo je najvećih +23 (79:57). Uspijeli su Vukovi u posljednjoj četvrtini preko Filipa Bundovića i Roka Prkačina smanjiti prednost, a nakon trice Tonija Nakića na tri minute prije kraja i stići na minus 6 (84:78). Ipak iskusniji gosti u završnici su priveli susret kraju za svoju osmu pobjedu.

Pot s 23 poena, Anthony Clemmons s 13 i Edin Atić (12) su predvodili goste, a kod Cibone Bundović je ubacio 23, Reynolds 21, a Prkačin 14 poena.

”Čestitke Igokei na zasluženoj pobjedi. Mislim da je ključna bila druga četvrtina gdje smo s izgubljenim loptama izgubili ritam u napadu gdje su nas oni laganim kontrama kaznili. Moram pohvaliti ove mlade igrače (Gnjidić, Prkačin, Branković..) koji su na kraju jako dobro odigrali i da smo pogodili neke zicere mogli smo ući u neizvjesnu završnicu. Njima treba iskustvo da bi u budućnosti ovakve utakmice rješavali. I oni su najveća dobit ove utakmice. Još sm u fazi stabilizacije, nadam se da ćemo povratkom Drežnjaka i Planinića izgledati puno bolje u drugom dijelu sezone”…kazao je trener Cibone Ivan Velić.