U18 (ž): Treća pobjeda Hrvatske u Rigi…

Hrvatska ženska U18 reprezentacija nastavila je pobjednički niz na European Challengeru u Rigi. U trećem nastupu izabranice Tatjane Jacović upisale su i treću pobjedu svladavši Njemačku 76:71. Iako su na početku susreta povele 16:0 naše reprezentativke su do pobjede stigle u završnici susreta.

Kapetanica Nika Lokica predvodila je Hrvatsku s 21 poenom uz 6 skokova i 5 asista. Slijedila ju je Hana Mühl s 15 poena i 7 asistencija. Dorja Iva Žaja ponovno bilježi double-double učinak s 14 poena i 12 skokova, a dvoznamenkasta je bila i Marta Ostojić s 11 poena i 6 skokova.

Izvrsno smo otvorili utakmicu s 21:4 na njihovu zonsku obranu, no početna energija ekipe malo je stala promjenom njemačke obrane na čovjeka. Njemice su pogodile nevjerojatnih 10 trica do kraja poluvremena i došle na -4 razlike. Kod naših igračica vidio se umor jer nam je ovo bila treća teška utakmica u nepunih 48 protiv tri jaka protivnika u ovom godištu, a Njemice su ušle u dobar ritam i bilo ih je teško pratiti. Žaja je dobila udarac u vrat, Lokica je igrala s distorzijom zgloba, Hana Muhl je rano ušla u problem s osobnim pogreškama te smo ju čuvali za zadnju četvrtinu… U posljednjih pet minuta utakmice ekipa je pokazala karakter, uspjele su pronaći zadnje atome snage i preokrenuti rezultat u našu korist. Velika pobjeda nad jakom i rastrčanom Njemačkom s kojom imamo jako loš omjer u zadnjih par godina u mlađim kategorijama. Čestitam ekipi i stožeru na važnoj pobjedi. Nakon dana odmora igramo s Rumunjskom koja je nominalno najslabija ekipa na papiru i zadnji dan s Portugalom koji igra vrlo agresivno brzo. Dakle, slijedi nam dobar odmor pa protiv Rumunjske opet ispočetka.”..kazala je naša izbornica Tatjana Jacović za službene stranice HKS-a

HRVATSKA – NJEMAČKA  76:71 (30:18, 17:25, 6:14, 23:14)

Hrvatska: Strilić, Ostojić 11, Ljubić 4, Nejašmić 6, Mihaljević, Žaja 14, Muhl 15, Lokica 21, Peričić 1, Rodek 3, Josipović 1, Pavić.