U16 (ž): Hrvatice poražene od domaćina…

U trećem nastupu na FIBA European Challengeru u španjolskom San Fernandu ženska kadetska U16 reprezentacija upisala je prvi poraz. Domaćin Španjolska je slavila pobjedu 69:38 u susretu gdje je već nakon prve četvrtine bilo jasno da će izabranice Željka Ciglara teško moći parirati favoriziranom domaćinu kojeg su predvodile Blau Cabezas (15p, 7sk) i Awa Thiam (14p, 17sk).

Petra Božan je samo na početku donijela izjednačenje (2:2), a Španjolska je već do kraja prve četvrtine napravila 16 razlike (22:6). Početkom druge četvrtine bilo je i 22 razlike (28:6) i postalo je jasno da će naša reprezentacija teško moći parirati domaćinu koji je u nastavku susreta rutinski održavao razliku, a u posljednjoj četvrtini (19:5) stigao i do više nego uvjerljive pobjede.

U našoj reprezentaciji nije bilo napadački raspoložene igračice, a po učinku izdvojile su se Božan s 8 poena i 8 skokova i Lucija Banović (7p, 11sk), dok su Lana Bešlić i Franka Čuklin ubacile po 6 poena.

Nakon dana odmora (četvrtak) našu reprezentaciju očekuju susreti s Mađarskom (petak, 17:30) i Srbijom (subota, 14:30).