Medveščaku deseta pobjeda, Trešnjevka 2009 u nedjelju u Splitu, Zagreb protiv Podravca... Tadić zaustavila Zadranke…

U subotnjem programu 11.kola Prve ženske lige nastupio je Medveščak koji je u svoj dvorani na Pešćenici slavio protiv Zadra 79:65. Gošće su bolje otvorile utakmicu i prvu četvrtinu dobile 26:18. Medveščak je puno bolje igrao u drugoj četvrtini koju je dobio 23:9 za prednost na poluvremenu 41:35. Matea Tadić je vukla ekipu Braslava Turića prema desetoj pobjedi iako se Zadranke nisu predavale i praktički u utakmici bile do prvih minuta posljednje četvrtine (60:55). Serijom 15:3 Medekice su rješile pitanje pobjednika u ovom susretu.

Tadić je utakmicu završila s 29 poena. Ana Petrak je dodala 15, a Iva Todorić 10. Zadar je predvodila Ana Vrsaljko s 23 poena, a Ana Mandić je ubacila 14 poena uz 20 skokova.

U nedjelju nas derbi očekuje u Splitu gdje će neporažena domaća ekipa ugostiti Trešnjevku 2009, a Zagreb će u Trnskom biti domaćin Podravac Gigantu.