U 20.kolu Prve lige... Splićanima završnica kod Zapruđa, Kaštela uzela bodove Rudešu, Dubravi završnica u Puli…

U 20.kolu Prve muške lige danas su nastupala tri zagrebačka kluba.

Zapruđe je ugostilo Universitas iz Splita i doživjelo poraz 72:71. Neizvjestan susret u kojem su Splićani veći dio susreta imali neznatnu rezultatsku prednost, a u uzbudljivoj završnici bodovi su mogli ostati u Trnskom. Zapruđe je s minimalnih 50:49 ušlo u posljednjih deset minuta, a Splićani su na krilima Rajčića, Vrgoća i Perasovića imali +10 (67:57) na tri i pol minute do kraja. Povratak Zapruđa najavio je Hrvoje Gašparac, a nastavili Ivan Penić i Filip Stanić za seriju 9:0 i minimalni zaostatak 66:67. U posljednjoj minuti Ivan Perasović ubacuje tricu i kada se činilo da nema više nade za Zapruđe momčad Nikole Piacuna je preko Penića i Stanića (trica) stigla na zaostatak 71:72. Izgubljenu loptu Rajčića tricom nije kaznio Marin Mihalić i bodovi su ptišli u Split.

Mario Rajčić s 20 poena je predvodio Universitas. Perasović je dodao 15, Ivan Bartulović 14, a Ivan Vrgoč 13. Kod Zapruđa koje je igralo bez Turića i Vujića najefikasniji su bili Penić s 18 poena i 12 skokova i Tomislav Garvanović sa 17.

Neugodan domaći poraz doživio je Rudeš, a bodove iz Sutinskih vrela nosi Ribola Kaštela koja je slavila 97:88. Dobar početak Rudeša (27:10) nije se nastavio jer su gosti već do odmora stigli do prednosti 50:48. Uz četiri trice Martina Bilandžića gosti su nastavak otvorili serijom 16:2, a 18 razlike imali su i u 29.minuti kada je bilo 79:61. U posljednjih deset minuta Rudeš je uspio doći na minus četiri (90:86), ali su Bilandžić i Rašetina ipak donijeli gostima vrijednu pobjedu.

Kaštelane su predvodili Marin Vručinić (23), Ivan Rašetina (21) i Bilandžić (20), a kod Rudeša Tomislav Cvitković je ubacio 25, Ivan Zebić 21, a Marko Jurič 18 poena

Dubrava je slavila u Puli 75:71 i tako potvrdila drugo mjesto uoči doigravanja. Puljani su u posljednje četiri minute ušli s prednošću 69:63, a tada je uslijedila serija Dubrave 11:0 koja je uz pet poena Ivana Tvrtka Majića i četiri Petra Perića napravila preokret i upisala još jednu pobjedu. Majić je ubacio 18 poena, Filip Šimović 13, a Perić 10. Kod Pule 1981 Toni Jelenković je ubacio 21, a Sandro Kordiš 17.