Četvrti poraz zagrepčana u Top 16 fazi... Ruski Uniks opravdao ulogu favorita protiv Cedevite…

U 4.kolu Top 16 faze Eurokupa košarkaši Cedevite doživjeli su i četvrti poraz. Večeras je drugi puta u sedam dana bolji bio Uniks iz Kazanja koji je u Domu sportova slavio 100:83. Ovim porazom Cedevita je izgubila sve šanse za prolaz u četvrtfinale, a uoči susreta trener Slaven Rimac je naznačio da će raspodjeliti minutažu i više pažnje posvetiti subotnjem susretu u ABA ligi protiv C.Zvezde.

S dvije trice Elgina Cooka i jednom Filipa Krušlina na startu je bilo 9:2 za Cedevitu, a gosti su napadački sjajno prvo poluvrijeme završili s 62 ubačena poena i 17 poena viška. U nastavku su mirno sačuvali prednost i opravdali ulogu favorita.

Evgeny Kolesnikov (20) i Melvin Ejim (18) su predvodili goste, a kod Cedevite Cook je ubacio 18, Toni Katić 12, a Edo Murić 11 poena.