U 16.kolu... Prva liga: Novi poraz Bosca, Rudeš ispustio bodove u Rijeci…

U 16.kolu Prve lige košarkaši Bosca su doživjeli domaći poraz od Šanac Karlovca, a Rudeš je poražen u Rijeci.

Bosco je peti uzastopni poraz doživio u Trnskom gdje je slavio Šanac Karlovac koji je upisao pobjedu nakon šest uzastopnih poraza. Bilo je 81:76 u utakmici gdje je Šanac početkom druge četvrtine poveo 28:16, a u završnici prvog pooluvremena imao i 17 razlike (44:27). Početkom posljednje četvrtine Bosco dolazi na minimalni zaotatak 61:60, ali tricama Matije Češkovića i Branimira Josipovića gosti dolaze do vrijedne pobjede u borbi za ostanak u ligi. Češković i Josipović su ubacili po 26 poena, a kod Bosca najefiaksniji Marin Kuga (15).

Rudeš je odlično otvorio utakmicu u Rijeci i nakon prednosti domaćina 9:0 otišao na 1o razlike (21:11). Nakon kratkog izjednačenja Kvarnera (36:36), momčad Milana Ličine opet odlazi na 8 razlike (44:36). Imali su gosti i 10 razlike (64:54) na nešto više od dvije minute do kraja, a onda nevjerojatnom serijom domaćina 13:0 ostaju bez bodova. Dino Šamanić je s 20 poena predvodio domaćine, a kod Rudeša Mario Galić je ubacio 15, a Marko Dmitrović 14 poena.