Prva liga (m): Bosco nastavio niz, Bulajić debitirao pobjedom, poraz Rudeša…

Sesvete slave pobjedu

Ovog vikenda na rasporedu su utakmice 9.kola Prve muške lige. Bosco je novu pobjeedu upisao na gostovanju kod Cedevite Junior, Sesvete su slavile protiv Universitasa, a Rudeš je poražen u Omišu.

Bosco je četvrtu uzastopnu pobjedu upisao u susjedstvu kod Cedevite Junior. Bilo je 97:82 u susretu kojeg su gosti prelomili u posljednjoj četvrtini koju su dobili 33:12. Cedevita Junior je na poluvremenu vodila 45:39, a + 6 imala i na ulasku u posljednju četvrtinu (70:64). Tada Bosco radi seriju 20:4 i usmjerava utakmicu na svoj mlin. Luka Katura je s 23 poena (7 sk, 7 as) predvodio Bosco. Sandro Rašić i Dino Cinac su ubacili po 17, a Mateo Vidović je uz 14 poena imao 10 asista. Kod CJ dva Mateja, Bošnjak i Buovac su ubacili po 19 poena.

Rudeš je poražen u Omišu 87:69. Zagrepčani su tricom Marija Galića dobili prvu četvrtinu 22:21, a nakon prednosti Omiša na poluvremenu 45:39 susret je prelomljen u trećoj četvrtini u kojoj je Ivan Mimica ubacio dvije, a Mateo Zonjić jednu tricu pa su domaćini stigli do 20 razlike (65:45). Nekadašnji igrač Dubrave i Hermes Analitice Željko Jović s 19 poena predvodio je Omišane. Zonjić je dodao 17. Kod Rudeša Hrvoje Garafolić i Jure Rezo su ubacili po 11 poena.

Sesvete su pod vodstvom novog trenera Josipa Bulajića nakon pet uzastopnih poraza upisale pobjedu. Splitski Universitas pao je u Jelkovcu 72:64. Neizvjestan susret odlučen je u samoj završnici. Nakon što je Ante Perkušić bacanjima doveo goste u prednost 62:61 uslijedila je serija Sesveta 8:0 (trice Tušeka i Dugandžića) za 69:62. Dario Papak (21p, 8 sk, 7 as), Filip Tušek (15) i Philip Babić (11p, 7 as) ponajbolji kod domaćina, a kod Universitasa Roko Gizdavčić (24) i Mario Rajčić (15) su bili bolji od ostalih.

Sutra (nedjelja) Zapruđe će ugostiti Samobor.