U 19.kolu HT Premijer lige... Porazi Hermes Analitice i Zagreba…

U 19.kolu Premijer lige košarkaši Hermes Analitice i Zagreba upisali su nove poraze. Analitičare je u Domu Dražena Petrovića svladala Ribola Kaštela 83:73, a Zagreb je poražen u Zaboku 85:74.

Hermes Analitica je nakon prednosti 21:16 posustala, a gosti su stigli do 9 razlike (43:34). Imala je Ribola Kaštela sredinom treće četvrtine i 15 razlike (64:49). Momčad Zvonimira Mravka je nakon zaostatka 75:55 uspijela u završnici susreta tek ublažii poraz. Aco Mandić (27) je bio nerješiva enigma za Analitičare, a s druge strane Ivan Svoboda je ubacio 21.

Zagreb je na gostovanju u Zaboku tražio iznenađenje, ali već sami start (17:5) dao je naslutiti konačni ishod utakmice. Uspijeli su Mravi sredinom druge četvrtine doći do izjednačenja (30:30), ali je Zabok brzo odgovorio serijom 11:3. Nakon dvije trice Lovre Buljevića domaćini su početkom posljednje četvrtine poveli 13 razlike (66:53) i mirno susret priveli kraju. Antonio Črnjević (19) je predvodio domaćine, a kod Zagreba Ante Krapić je ubacio 18 poena.