Medveščak i Trešnjevka 2009 porazima otvorili doigravanje…

Danas su na rasporedu bile prve polufinalne utakmice doigravanja ženske Premijer lige. Dubrovačka Ragusa je slavila na Pešćenici kod Medveščaka 57:49 i stigla na korak od finala. Uz četiri poena Tonie Uzelac i dva Ane Petrak sastav Ive Borović Gregov poveo je na startu 6:0, a nastavak je pripao gošćama koje su preko Romane Stojanović, Carmen Miloglav i Ane Vrsaljko uzvratile serijom 13:1. Nakon napadački skromnog prvog dijela Ragusa je imala prednost 27:18. Zagrepčanke su u završnici treće četvrtine uspjele izjednačiti (34:34), ali tricom Miloglav i polaganjem Vrsaljko gošće u posljednjih deset minuta ulaze s +4 (41:37). Petrak je posljednju četvrtinu otvorila tricom (40:41), a tada je uslijedila ključna serija Raguse 11:0 s kojom je riješeno pitanje pobjednika.

Vrsaljko (16) i Miloglav (15) su predvodile Ragusu, a kod Medveščaka koji je imao 20 izgubljenih lopti bolje od ostalih Ana Mandić s 11 poena i 12 skokova, te Petrak s 10 poena i 7 asista. Druga utakmica igra se u ponedjeljak u Dubrovniku.

Trešnjevka  2009 je poražena u Požegi 75:67 u utakmici gdje je sastav Deana Nemeca vodio do posljednjih sedam minuta. Imale su Zelene i +10 (54:44) u završnici treće četvrtine, ali je iskusna Jelena Ivezić uspjela Požegu uvesti u posljednju četvrtinu sa samo minus 3 (51:54). Tricom Vivien Nejašmić gošće su imale mini zaostatak (64:63) na četiri minute do kraja, ali i ostale bez poena više od dvije minute što su iskoristile Lea Hrmić i Emilija Podrug te odvele Plamen Požegu do startne prednosti.

Ivezić je ubacila 25 poena uz 10 skokova, Podrug 18, a Hrmić 14. Kod Trešnjevke 2009 koja će u subotu u Zagrebu pokušati izboriti majstoricu najefikasnije su bile Lucija Banović (18) i Nejašmić (17).