Mandić i Petrak zaustavile Trešnjevku…

U zaostaloj utakmici 5.kola ženske Premijer lige Medveščak je kao gost slavio kod Trešnjevke 78:50 i tako zaustavio niz Zelenih koje su upisale prvi poraz koliko ima i Medveščak. Sastav Deana Nemeca samo je na startu poveo 6:0, a brzo su se razigrale Ana Mandić i Ana Petrak koje su odmah kreirale seriju 14:0, a nakon što je Petrak zabila za +15 (25:10) prva četvrtina je završila rezultatom 27:13. Potpuna dominacija gošći i u drugoj četvrtini kada su imale +24 (44:20), a susret je praktički bio odlučen na isteku prvog poluvremena (46:24). U nastavku je Trešnjevka 2009 uspijela tek zakratko smanjiti na minus 14 (55:41), a Medveščak je u završnici imao i 30 razlike (76:46).

Mandić je utakmicu završila s 23 poena (šut 9/13, 7sk). Petrak je uz 16 poena podijelila 10 asistencija te imala 7 skokova i 4 osvojene lopte. Lucija Skorić (8sk) i Ivona Jakovljević (9sk) su dodale po 11. Kod Trešnjevke 2009 Hana Muhl je ubacila 17, a Lucija Banović 12.