Kup (ž): Zagrebačko finale u Požegi…

U finalu završnog turnira Kupa Ružice Meglaj Rimac u Požegi u nedjelju od 17 sati igraju Trešnjevka 2009 i Medveščak. Zagrebački sastavi slavili su uvjerljive pobjede u polufinalu. Trešnjevka 2009 je nadigrala Ragusu iz Dubrovnika 68:47, a Medveščak je bio uvjerljiv protiv domaćina Plamen Požege 84:63.

Trešnjevka 2009 je sjajno otvorila utakmicu kada je Iva Dorja Žaja ubacila prvih šest poena, a pridodale se Hana Muhl, Bruna Obratov i Lucija Banović pa je nakon sedam minuta bilo 15:2. Ragusa je rezultatski priključak uhvatila nakon trice Carmen Miloglav u završnici druge četvrtine (27:25). Uzvratila je Nika Rodek, a Muhl zabila bacanja za +7 (32:25) na poluvremenu. Sastav Deana Nemeca susret je prelomio u prvih osam minuta treće četvrtine kada je stigla serija 18:1, a Vivien Nejašmić je zabila za +28 (55:27).

Muhl je ubacila 13, a Obratov i Banović po 11 poena. Nejašmić je dodala 9, a Anja Majstorović je u5 poena imala 8 skokova i 7 asista. Kod Raguse prvo ime Romana Stojanović s 15 poena i 10 skokova.

”Nismo očekivali veliku prednost na početku jer je to donekle i zakompliciralo utakmicu. Kako imamo mladu ekipu onda smo se nesvjesno malo opustili i imali problem krajem prvog dijela. Ispunili smo zadatke u obrani iako smo prvo poluvrijeme imali problem sa skokom. U trećoj četvrtini smo riješili skok i odigrali dobru obranu iz koje smo imali veliki broj kontranapada što nam je donijelo pobjedu. Čestitke mojim mladim igračicama što su s tako malo godina i iskustva uspjeli izboriti finale”…kazao je Nemec nakon susreta.

Medveščak je kao i Trešnjevka 2009 odlično otvorio utakmicu i poveo 12:0, a poslije trice Anđele Strize bilo je 21:7. Sredinom druge četvrtine Plamen Požega je stigla na minus 6 (25:31), a nakon što je Lea Hajdin ubacila sedmu tricu za gošće na poluvremenu je bilo 46:36. U nastavku su Medekice nastavile odličnu večer izvan linije 6,75 ubacivši još šest trica, a sve je bilo riješeno početkom posljednje četvrtine kada je bilo 70:53.

Ana Mandić je ubacila 20 poena, Strize je dodala 18, a Ana Petrak 15 uz 14 asistencija. La Mama Kapinga je predvodila domaćine s 22 poena uz 15 skokova.

”Kapa do poda mojim curama jer sam znala da nam se treba dogoditi jedna ovakva utakmica gdje će nam proraditi šut za tricu i naša tranzicija. Igrali smo dobro u posljednje vrijeme i falilo nam je nešto malo da nas podigne, a to nam se upravo dogodilo kada je najviše trebalo. Teško je bilo Plamen Požegi igrati pod pritiskom jer su samo Ivezić i Podrug nešto osvojile. Anđela Strize je odigrala odličnu obranu na Ivezić, a La Mama nas nije uspjela sama pobjediti. Možda će Trešnjevka 2009 biti nešto svježija u finalu, ali finale se ne igra svaki dan”..kazala je presretna Iva Borović Gregov, trenerica Medveščaka.