Kup K.Ćosića: Cibona preko Alkara izborila F-8…

Cibona je u susretu osmine finala Kupa Krešimira Ćosića slavila protiv Alkara 96:62 i tako izborila završni F8 turnir koji će se igrati u veljači iduće godine. Susret klubova koji su dan ranije igrali susrete, pa je tako Cibona stigla iz Ljubljane nakon dvoboja s Cedevita Olimpijom, a Sinjani nakon pobjede u Dubravi.

Sinjani koji su nastupili bez ozlijeđenog Brune Rebića rezultatski priključak su držali do kraja prve četvrtine (21:17). Vukovi su drugu četvrtinu otvorili s dvije trice Josipa Bilinovca, pet poena Ivana Novačića, te zakucavanjem Roka Prkačina. Već nakon nepune četiri minute drugog perioda bilo je 13 razlike (34:21). Identičnih +13 (49:36) bilo je i na poluvremenu unatoč tome što su Cibosi nakon trice Tonija Nakića u 17.minuti imali 22 razlike (45:33).

Treću četvrtinu nakon koje je Cibona imala 18 razlike (72:54) obilježio je Novačić (3 trice) s jedne strane, te Ivan i Hrvoje Vučić s druge strane. Uz seriju Tonija Nakića Cibona je posljednju četvrtinu otvorila serijim 16:0 za +34 (88:54), a najvećih +36 (96:60) bilo je nakon trice Krešimira Radovčića.

Kod Cibone koja je nastupila bez bolesnog Matea Drežnjaka i ozlijeđenog Lovre Gnjidića najefikasniji su bili Bilinovac i Novačić koji su ubacili po 18 poena. Radovčić je dodao 17, Prkačin 15, a Nakić 13. Sinjane je predvodio Terek Echols 22, Ivan Vučić je dodao 12, a Ivan Kučan 11.

Cibona sljedeći ispit ima u petak kada će ugostiti Igokeu u 11.kolu ABA lige.