Juniorke, PH: Orka i Trešnjevka 2009 uvjerljivo izborile polufinale…

Juniorke Orke i Trešnjevke 2009  izborile su nastup u polufinalu Prvenstva Hrvatske. U susretu četvrtfinala Orka je u Dubravi nadigrala Koprivnicu 77:47. Gošće su rezultatski priključak držale samo prvih pet minuta (9:7), a već do isteka prve četvrtine serijom 18:2 Orka je stigla do prednosti 27:9. Na poluvremenu je bilo 48:25, a u nastavku je trener Kristijan Belošević dao priliku igračicama koje imaju manju minutažu.

Orku su predvodile Ivana Mamić (23) i Iva Pavić (17p, 11sk), dok je Nika Mateković dodala 11. Kod Koprivnice najefikasnija Matea Kapetanić (19).

Trešnjevka 2009 je na putu do obrane naslova nadigrala Brod na Savi 81:45. Brođanke su nadu gajile do poluvremena na kojem je Trešnjevka imala 5 razlike (34:29). Susret je prelomljen na startu treće četvrtine kada je Tihana Pavičić s dvije trice pokrenula seriju 19:1 za 53:32.

Trešnjevku 2009 je predvodila Helena Galunić s 22 poena i 11 skokova. Pavičić je ubacila 12, a Nika Rodek 9 uz 6 asistencija. Kod gošći Edita Poljac i Klara Rimarčuk su ubacile po 16 poena.

Polufinale je izborio i FSV iz Rijeke koji je slavio protiv Broda 82:58, a posljednji susret četvrfinala Zagreb – KA Žana Lelas iz Splita (nedjelja, 16.30) možete gledati putem Live streama ovdje