LAZIĆ I HABAZIN PREDVODILI MRAVE... JUNIORI: ZAGREBU BODOVI IZ RUDEŠA…

U trećem susretu 1.kola I. juniorske lige centar Zagreb je kao gost svladao Rudeš 71:61. Domaćini oslebljeni neigranjem Krešimira Ljubičića sjajno su krenuli u susret i na krilima bivšeg zagrebaša Mateja Jelovčića dobili prvu četvrtinu 25:15. Budi se i Zagreb koji nakon najveće prednosti domaćina 27:15 radi seriju 10:0, a raspoloženi Vuk Lazić u drugoj četvrtini ubacio je tri trice što je bilo dovoljno za mini prednost na odmoru 35:34.

Lazić je pomognut Mateom Habazinom odlično otvorio drugo poluvrijeme i serijom 15:2 Zagreb je stigao do prednosti 50:37 u 26.minuti, a kraj treće četvrtine dočekali + 13 (54:41).

Rudeš je sredinom posljednje četvrtine uspio smanjiti rezultat (56:50), ali ne i ugroziti pobjedu gostiju za koju su najzaslužniji bili Lazić (31) i Habazin (23). Kod Rudeša Jelovčić je ubacio 22, a Tomislav Cvitković je dodao 15.

Posljednji susret kola odigrat će Cibona i pobjednik finala kvalifikacija koje se igra u subotu između Siska i Mladosti.