Roko Prkačin MVP... Hrvatska U16 prvak Europe…

Muška U16 reprezentacija Hrvatske postala je četvrti puta prvakom Europe. Na EP u Novom Sadu izabranici Milana Karakaša u dramatičnom finalu slavili su protiv Španjolske 71:70. Junak pobjede u završnici bio je MVP prvenstva Roko Prkačin koji je prvo zakucao za prednost 69:67, a nakon trice Hectora Alderetea i zabio pobjednički koš tri sekunde prije kraja.

Hrvatska je odigrala sjajnu utakmicu posebno u obrani, a rrezultatski susret držala pod kontrolom do sredine posljednje četvrtine. Španjolska je serijom 11:2 otvorila posljednju četvrtinu i povela 63:57. Hrvatsku u susret vraćaju Prkačin, Paponja (trica) i Tišma, a za izjednačenje 67:67 s linije slobodnih bacanja zaslužan je Ivan Perasović. Nakon toga uslijedila je opisana završnica u režiji Prkačina za veliko slavlje naših igrača i stručnog stožera.

Boris Tišma, košarkaš iz Madrida Reala koji je karijeru započeo u Dubravi iz Zagreba utakmicu je završio s 24 poena uz šut 8/9. Prkačin je uz 18 poena imao 10 skokova, a Filip Paponja je u svojih 9 poena ugradio tri trice.

Statistika utakmice

Velike čestitke našoj reprezentaciji čiji su igrači uoči prvenstva najavili jednu od medalja, a stigli su do one najsjajnije.