Hermes Analitici tijesna završnica protiv Dubrovnika…

Kristijan Šutalo (foto: Marin Sušić - hks-cbf.hr)

U prvoj utakmici nove sezone Prve muške lige Hermes Analitica je kao domaćin slavila protiv Dubrovnika 101:100. Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su na kraju sretniji bili Analitičari koji su pobjedom otvorili novu sezonu.

Nakon izjednačenog prvog poluvremana (46:44) u kojem je Hermes Analitica zakucavanjem Andrije Jelavića u 15 minuti imala +10 (41:31) vratili su se gosti u susret preko raspoloženog Petra Dubelja. Treća četvrtina ponudila je rijetko viđen scenarij s velikim brojem poena, a pripala je Hermes Analitici 37:33. Sastav Zvonimira Mravka u posljednju četvrtinu je ušao s +6 (83:77). Seriju Dubrovnika 12:2 pokrenuo je Ivan Vodopija, nastavili Dubelj i Jakov Vujičić. Nakon poena Filipa Kordića u posljednje četiri minute Dubrovnik je ušao s prednošću 89:87. Vodili su gosti i 94:90, a tada su uslijedile trice Ivana Svobode i Ivana Milekovića. S četiri uzastopna poena Domagoj Vrkić je vratio Dubrovniku prednost. Sastav Darka Kuncea posljednji je puta poveo nakon poena Dubelja (100:99), a brzo je uzvratio Ivan Svoboda. Imali su gosti dva napada da stignu do pobjede, ali u prvom je Vrkić napravio korake, a u drugom nisu stigli uputiti loptu na koš.

Hermes Analitica je imala šest dvoznamenkastih strijelaca. Ivan Svoboda je ubacio 22, Filip Kordić 19 (6as), Jelavić 13 (10sk), Mileković 12 (6sk, 4as), Vito Kučić 11 (5 as), a Vice Zanki 10. Kod Dubrovnika Dubelj je ubacio 30 poena (8sk, 8as), Vrkić 24, a Filip Vujičić 21.