Lavovi nadigrali domaći Rudar... Dubrava uvjerljiva na startu kvalifikacija za Prvu ligu…

Košarkaši Dubrave pobjedom su startali na završnom turniru kvalifikacija za Prvu ligu što se igraju u Labinu. Lavovi su u 1.kolu nadigrali domaći Rudar 83:51. Susret je rješen u trećoj četvrtini kada je nakon izjednačenog prvog poluvremena Dubrava napravila 19 razlike.

Domaćini su nešto bolje otvorili susret i dobili prvu četvrtinu 16:13. Dubrava je najbolji dio igre u prvom poluvremenu imala sredinom druge četvrtine kada je preko Kosa, Čubrića i Perića serijom 11:0 povela 27:22. Na poluvrijeme u kojem je šutirala trice 3/14 momčad Darka Krunića otišla je s prednošću 29:27.

Karlo Kos bio je pokretač serije 13:0 na početku treće četvrtine kada su Dubravaši stigli do 15 razlike (42:27), a na ulasku u posljednjih deset minuta imali 19 razlike (58:39). U završnici susreta prednost je samo rasla do konačnih +32.

Kos je utakmicu završio sa 17 poena. Petar Perić i Fran Vujić su ubacili po 11, a Jure Rezo 9. Domaćine je predvodio Karlo Molnar sa 16 poena.