Dubrava slavila u Sinju i najavila borbu za doigravanje…

U 27.kolu Favbet Premijer lige Dubrava je upisala treću uzastopnu pobjedu i praktički zatvorila priču oko izbjegavanja pretposljednjeg mjesta te se može okrenuti borbi za osmo mjesto koje vodi u doigravanje.  Na gostovanju u Sinju kod Alkara Lavovi su slavili 89:81 u utakmici koju su rezultatski kontrolirali od početka do kraja.

Dubrava je bolje otvorila susret i na krilima Andrije Matića stigla do prednosti koja je nakon trice Andreja Matića u 8.minuti bila dvoznamenkasta (21:11). Prvu četvrtinu tricom je zaključio Karlo Vragović za identičnih +10 (26:16). Vragović je na startu druge četvrtine ubacio još jednu tricu, a najvećih +19 (38:17) momčad Marijana Bagarića je imala u 13.minuti. Sinjani su bljesnuli i serijom 15:1 zakratko uhvatili rezultatski priključak. Do poluvremena na koje je Dubrava otišla s +14 (53:39) dvije trice je ubacio Kenan Karahodžić, a po jednu Andrej Matić i Johnathan Hudson.

Imali su Dubravaši početkom nastavka u dva navrata +15, a novi povratak Alkara u utakmicu najavili su Pavle Marčinković i Noah Gurley. Stigao je Alkar na minus 5 (65:60), a Dubrava u posljednju četvrtinu ušla s +8 (70:62). Domaćini su najbliže došli na startu četvrte četvrtine (67:70), a njihov posljednji nalet tricama su zaustavili Vragović i Mateo Vidović, a u posljednjih pet minuta poslije atraktivnog koša Tonija Ročka gosti su ušli s +11 (80:69). Iako su domaćini nakon dvije trice Pavla Marčinkovića došli na minus šest pobjedu Dubrave ipak nisu ugrozili.

Kod Dubrave Ročak (10sk) i Vidović su ubacili po 14 poena, Hudson (5as) i Andrija Matić po 12, a Andrej Matić (5as) i Vragović po 11. Sinjane je predvodio Gurley sa 16 poena, a Anderson i Marčinković su dodali po 14.

Dubrava će priliku da nastavi pobjednički niz imati u srijedu (20.30) kada dočekuje Zabok.