Dinamo tricama zatrpao Zapruđe, Hermes preko Medveščaka do osme pobjede…

Danas su na rasporedu bile još tri utakmice 8.kola Prve muške lige. U prvom završenom susretu Dinamo je uvjerljivo nadigrao Zapruđe 92:54 u susretu koji je rezultatsku zanimljivost držao do isteka prvog poluvremena (38:31). Dinamo je odigrao furioznu treću četvrtinu (28:9) u kojoj je ubacio pet trica i otišao na +26 (66:40). Posljednja četvrtina bila je tek formalnost za domaćine koji su upisali sedmu pobjedu, ubacili 19 trica i imali 29 asistencija.

”Utakmica s dva različita poluvremena u kojem je prvo bilo tvrdo i borbeno, a u drugom poluvremenu se nama otvorio šut i ubacili smo veliki broj otvorenih šuteva što je utakmicu odvelo u mirne vode.”..naglasio je Milan Ličina, trener Dinama, a Tomislav Perković, trener Zapruđa mogao je samo čestitati Dinamu ”Čestitam Dinamu na pobjedi. Mi smo se borili ali suparnika je danas dosta dobro služio šut za tri poena. Teško je igrati utakmicu kada primiš 19 trica. Prvo poluvrijeme smo se držali, a u nastavku pali i moramo raditi na tome da budemo bolji u drugom poluvremenu”.

David Ušić je ubacio 26 poena, Tin Bušić 17, Ivan Radman i Luka Cvitanović po 11, a vrijedi izdvojiti 10 asistencija i 9 skokova Hrvoja Garafolića koji je ubacio 7 poena. Kod Zapruđa Dorian Jelenek je ubacio 14, a Dario Gazić i Marko Bakula po 10.

U susretu prve i posljednje momčadi lige očekivano je slavila vodeća Hermes Analitica koja je bila bolja od Medveščaka 83:76. Analitičari su zaigrali bez Ivana Svobode i otpor gostiju slomili u trećoj četvrtini kada su serijom 16:0 odjurili na 20 razlike (57:37). Medveščak je na pet minuta prije kraja uspio doći na minus 7, ali je Ivan Mileković tricom vratio Hermes na deset razlike.

Hermes su predvodili Filip Kordić (16), Vito Kučić (15p, 6as) i Andrija Jelavić (14p, 11sk). Kod Medveščaka Renato Serdarušić je ubacio 12 uz 16 skokova, a Fran Grgić 10.